
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 80 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 1.5 GHz |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 350 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB |
| Operating Supply Current | 12 mA |
| -3db Bandwidth | 85 MHz |
| Input Bias Current | 13 µA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| Output Current per Channel | 80 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 GHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 80 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 82 dB |
| Input Voltage Noise Density | 1 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | Voltage Feedback Amplifiers |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$5.36981
Ext.Price$5.36981
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.36981 | $5.36981 |
| 10 | $4.15496 | $41.54960 |
| 25 | $3.85487 | $96.37175 |
| 50 | $3.69148 | $184.57400 |
| 100 | $3.53502 | $353.50200 |
| 300 | $3.38519 | $1015.55700 |
| 500 | $3.24171 | $1620.85500 |
| 1000 | $3.10425 | $3104.25000 |
